تبلیغات


275

ما آدمها را فقط در اثر مرگ از دست نمیدهیم،

آن لحظه که در کنار همسرت، از توانایی هایِ مردِ دیگری می گویی، اگر سر بلند نکنی و ستایش نکنی که مردت قویترین است،

اولین قدم را برای از دست دادنش برداشته ای.

وقتی که شب با ارامش و سکوت به نقطه ای نگاه می کند، شاید که باید در آغوشش بکشی و بگویی مطمئن باش من هستم و هیچ سختی باعث نمیشود که مرد زندگی ام را تنها بگذارم، لبخندی مهمانش کنی و بی هیچ حرف اضافه یِ دیگری بگذاری در تنهایی خود، مردانگی اش را بازسازی کند و سراغت بیاید.

آن لحظه که در رستوران مقابلت می نشیند و تو بی توجه به چشمان بی قرار او، به مردهایِ میز کناری نگاه می کنی، بدونِ اینکه بدانی که او تشنه ی شنیدنِ این جمله است که چقدر امروز جذاب تر از همیشه ای، نگرانی را برایِ مدت ها به جانش هدیه می دهی.

مردها با کادو دادن، غرور را به خودشان هدیه می دهند و شادی را به عشقشان. آن وقت که می دانی دستش تنگ است و نمی تواند هدیه ای برایت بخرد که غرور را به خودش هدیه بدهد و شادی را به تو، به این پسرکِ 40ساله یاد بدهید که حتا شاخه ای گل شما را سیراب از توجه می کند.
لطفا به او یاد بدهید و بارها و بارها و بارها یادآوری کنید که کوچکترین هدیه از جانبِ او، شما را سیرابِ محبت می کند!

زمانی که او نمیتواند، از تو دور می شود.

اگر که بلد نباشی در میان جمع او را تصمیم گیرنده و مرد زندگی ات نشان دهی، اگر مردی را برایِ خودت بسازی که در جمع چشمش به دهانِ تو باشد،

باز هم یک قدم دیگر برداشته ای.

مردها دنیایِ رنگارنگی ندارند، لباس هایِ رنگارنگی ندارند، چشمانشان زرد و لیمویی را از هم تمیز نمیدهد! ولی، دوست دارند برایِ سلیقه یِ مردانه و بی ربطشان احترام قایل شوید. زرد را بپوشید و بگویید چون می دانستم که این رنگ را دوست داری، پوشیدم.

اگر یادت برود که شب ها به تنش دست بکشی و بگویی تنِ مردانه اش را دوست داری، بگویی که چقدر تن خسته از کارش برایت جذاب است،می بینی که شاید هفته ها یادش برود به خودش برسد ..

.

وقتی آرام آرام خانه ات رنگ سکوت می گیرد،

.

.

.
و صدایِ تمناهایِ بی هوایِ او در هیچ کجایِ تنت نمی پیچد، وقتی با اشتیاق می نشیند و پا به پایِ تو، سریالهایی با تصویرهایِ جنسی می بیند، باید بدانی که یک چیز مهم را در وجودش کم دارد!!!

حس حسادت و زنانگی و دلبری هایِ زنانه ..

حالا دنبال خیلی چیزها یا در خیابان ها می گردد و یا در فیلمهای آنچنانی ..

حس حسادتتان را همیشه خرج خواهر و مادرش نکنید، زنانِ هنرپیشه هم حسادت برانگیز هستند ..

بزرگترین گام را برایِ از دست دادن مردتان بر ندارید!

.
او می داند که زنانگی سخت است
و کشیدن بار زندگانی بر دوشِ نحیفِ یک زن سخت تر..

ولی  می ترسد! او می ترسد که گردگیری کند و ابهت اش لکه دار شود! خنده ندارد!!! این دنیایِ بی رحمِ جمع هایِ مردانه است که او را می ترساند!

اما تو، در تمام آن لحظه ها که او ظرف می شورد تا تو را تنها نگذارد، اگر یادت برود که مراقبش باشی، اگر یادت برود دلبرانه تشکر کنی، حتا برایِ کوچکترین کمک، اگر یادت برود که در جمع با افتخار از مهربانی همسرت بگویی و نه ابهتِ زنانه یِ خودت، آرام آرام و شاید برای همیشه از دستش بدهی.

.

مردها می خواهند که قوی بمانند، حتی پیر هم که باشند، باز هم میخواهند رییس بمانند.

مردها، رئیس جمهور هم که باشند، دلشان تنی ظریف می خواهد، دلشان می خواهد یک زن قدرت و جذابیتشان را ستایش بکند، یک زن را در سایه قدرت خودش ببیند.

 اگر نگذاری گاه گاهی در غارِ تنهاییش تیمار شود، مدام کلافه می رود و بر می گردد.

وقتی همیشه توی خودش باشد و آرام آه بکشد، وقتی به جای قهقهه هایِ مردانه و شاد قدیم، فقط لبخند می زند و ساکت می ماند، رفته است!

نمرده.. اما رفته..


مردها وقتی می روند،نشانیِ رفتن را خوووب یاد می گیرند. دیگر وقت برگشتن، مسیر را فراموش نمی کنند!!!

.

.

.

پ ن1: این متن برگرفته و برگردانِ از پست خانم ستاره بود.

پ ن2: خیلی خیلی بیشتر می شد نوشت! ولی هم اینکه حوصله بر میشد و هم اینکه قرار بود برگردانِ متن اصلی باشد.

پ ن3: حتما که هم زن ها و هم مردها استثناء هم دارند. چه در یک مورد و چه در همه یِ موارد.منبع این نوشته : منبع